sadsad x
asdasd
Bisikletimin Arka Aktarıcısı ve Kulak Neden Kırılır 10.06.2021

Bisikletimin Arka Aktarıcısı ve Kulak Neden Kırılır

1. Vites Ayarını Bozulmuş Olabilir.

- Bisikletler arabalar gibi düzenli bakım ve kontrolü yapılması gereken araçlardır. Eğer vites ayarlarınızı ve bakımlarınızı düzenli olarak yapmazsanız bozulan vites ayarlarından dolayı zincir takılabilir ve arka aktarıcınız yamularak kırılabilir.

2. Bisiklet durduğu yerden vites kolu üzerinden zorlanmış olabilir.

- Bisikletler hareketsiz haldeyken vites kolundan verilen komut sonrası aktarıcınız istediğiniz vitesin hızasına gelmek için yerini değiştirir ve size bu durum sonrası dikkat etmeden bisiklete binerseniz arka aktrıcının aktarıcı kulağının hatta zincir ve rubleninde yamulması söz konusu olabilir bu durum sonrası hemen bisikletiniz zarar görmiyebilir fakat belirli bir süre sonra düz bir yolda giderken ayarlarınız bozulduğu için normal bir sürüş sırasında aniden arka aktarınız takılarak kırılabilir.

3. Kullanım sırasında arka aktarıcı darbe almış olabilir.

- Bisikletimizin en korunaksız parçalarından bir tanesi arka aktarıcıdır ve sürüş esnasından istek dışında arka aktarıcınız darbe alabilir sürüş esnasından kırılmamış olabilir sonrasında diğer sürüşlerinizde aktarıcınız kırılabilir sürüşlerinizden sonra arka aktarıcınızı gözünüzle kontrol edebilirsiniz eğer yamulma yada vites ayarında problem var ise size en yakın bisiklet servisine giderek oluşan problemi ufak masraf ile çözüme oluşturabilirsiniz eğer bu işlemi yapmazsanız ileride büyük bir masraf yapmanız gerekebilir.

4. Çok kirlenen zincir ruble ve pulleylerden dolayı zincir takılıyor olabilir.

- Bisikletin çekiş sistemi olan zincir, ruble, pulley, aynakol dışarıda olan parçalar ve yağ ile çalıştıkları için dışarıda oluşan toz ve topraklardan dolayı zaman içinde kirnebilir ve çalışması zorlanır belirli zamanlarda ve kullanım sonrası bisikletinizi temizlemek parçalarınızın ömürlerini uzatır ve oluşucak olumsuz durumların önüne geçilebilir.

5. Vites yanlış kullanılmış olabilir.

- Bisiklet viteslerinin belirli bir düzende kullanılması gerekmektedir . Örneğin arka vites 1'de iken ön vites 3'de olamaz bu durum çapraz kullanımdır bu kullanış biçiminde vites kitlenerek kırılma ve vites ayarında bozulma oluşabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.