sadsad x
asdasd
Çocuklar için bisiklet jant ölçü seçimir ? 23.05.2022

Çocuklar için bisiklet jant ölçü seçimir ?

çocuk bisiklet seçimi hangi jant ölçüsü seçilmeli

Çocuklar için uygun bisiklet seçimi çocuk gelişimi ve yetenek kazanmaları için önemlidir. Doğru bisiklet seçimi yetişkinlerde olduğu kadar çocuklar içinde önemlidir.

Çocuk Bisikletleri 12" 14" 16" 20" ve 24" Jant Ölçülerinde Üretilmektedir.

12 Jant Çocuk Bisikletleri

2 / 3 Yaş arası 75 / 95 cm arası çocuklar için kullanıma uygundur. Vitessiz ve amortisörsüz olarak üretilir. Genellikle yan tekerli olarak üretilmektedir yada zincir sistemi olmadan denge bisikleti olarak üretilmektedir.

14 Jant Çocuk Bisikletleri

3 / 5 Yaş arası 90 / 105 cm arası çocuklar için kullanıma uygundur. Genellikle vitessiz ve amortisörsüz olarak üretilir. Üreticiler tarafından genellikle yan tekerli olarak üretilmektedir.

16 Jant Çocuk Bisikletleri

4 / 6 Yaş arası 105 / 120 cm arası çocuklar için kullanıma uygundur. Genellikle vitessiz ve amortisörsüz olarak üretilir. Üreticiler tarafından genellikle yan tekerli olarak üretilmektedir.

20 Jant Çocuk Bisikletleri

6 / 8 Yaş arası 120 / 135 cm Çocukların Kullanımı için uygundur. Vitesli ve Vitessiz olarak Amortisörlü ve düz kadro olarak farklı seçeneklerde üretilmektedir. Üreticiler tarafından genellikle yan teker olmadan üretilmektedir. Ekstra olarak yan teker bisiklete eklenebilir. Vitesli bisikletlere yan tekerler özel olarak üretilmektedir. Amortisörlü modeller kadro yapısı olarak yüksek olduğu için 125cm ve üzeri çocukların kullanımına uygundur.

24 Jant Çocuk Bisikletleri

8 / 12 Yaş arası 135 / 155 cm arası çocuklar için kullanıma uygundur. Farklı kadro ve vites seçenekleri ile üretilmektedir. Genellikle vitesli olarak üretilir ve üzerinde yan teker bulunmaz gerekli durumlarda ekstra yan teker alınması gerekir.

Çocuk Bisikletleri için Yan Tekerlek

Yan destek tekerlekleri iki tekerlekli bisikletlerin kullanımını bilmiyen çocuklar için başlangıçta bisikletden korkmamak ve alışmak için kullanılır. Bazı bisiklet modellerinde üretici tarafından yanında gönderilir fakat yan teker olmıyan bisikletlerede yan teker bağlanabilir. Yan teker seçimi jant ölçüsü ve vitesli vitessiz olarak seçim yapılması gerekmektedir. Bilmek gerekirki yan tekerler geçicidir ve mandallı jant göbeklerine yan teker bağlanmamaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.