sadsad x
asdasd
Dağ Bisikletleri 31.03.2022

Dağ Bisikletleri

Dağ Bisikleti Nedir ?

Dağ bisikletleri bütün arazi şartlarına kullanıma uygun olarak dişli tekerlekler ve amortisörlü yapısı ile tasarlanmaktadır.

Dağ Bisikletleri Jant ve Kadro Ölçüleri ?

Dağ bisikletleri 26 - 27,5 - 29 jant olarak üç olçülde üretilmektedir bu ölçüler kullanıcı boylarına ve kullanım alanına göre tercih edilmektedir 

26 Jant Dağ Bisikletleri

En temel ve başlangıç ölçüsündeki dağ bisikletidir bütün kullanıcılara hitap ederek kullanılabilir kendi içlerinde kadro boyları bulunmaktadır. 155 ve üzeri kullanıcılar için ideal kadro boyları genellikle bulunmaktadır. 

27,5 Jant Dağ Bisikletleri

En sağlam en güvenli ve en kullanışlı dağ bisikletidir. Eğer hem performans hemde keyif amaçlı kullanımınız varsa bu jant ölçüsünü tercih edebilirsiniz 26 bisikletlere göre hızlı olarak kullanıma uygundur. 165cm ve üzeri kullanıcılar için tercih edebilir.

29 Jant Dağ Bisikletleri

En hızlı dağ bisikletidir lastik ölçüsü büyük olduğu için engelleri kolaylıkla aşabilirsiniz. Yokuşları hızlı çıkabilir ve engellerden kolaylıkla geçebilirsiniz. Fakat jantları büyümesi hız konusunu artırdığı kadar sürüş dengesinide zorlaştırır kontrolü diğer jant ölçülerine göre daha zordur. 175 ve üzeri kullanıcılar için tercih edilebilir.

Dağ Bisikleti Modelleri

XC Modeller, Downhill Modeller, Enduro Modeller

XC Modeller

Ön kısmında amortisör bulunan modellerdir bütün arazi şartlarında kullanıma uygun olarak üretilir. Kendi içlerinde farklı vites fren sistemleri ile kullanıcı ihtiyaçlarına göre üretilmektedir.

Downhill Modeller

Çift amortisörlü olarak üretilmektedir. En büyük amaçları arazide yokuş aşağı inmektir. Yüksek süspansiyon mesafeleri tasarlanır vites sistemleri genellikle hız için tasarlanmadığı için düşük vites ve ufak dişli kombinasyonları kullanılır.

Enduro Modelleri

Tamamen arazide kullanıma uygundur. Ön ve arka kısmında bulunan amortisörler ile arazide bütün koşullarda kullanıma uygun olarak üretilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.