sadsad x
asdasd
bisikletpro shimano bike fit.jpg (485 KB)


Bike Fit Nedir ?


Bike Fit temel olarak tanımı kullanıcıya uygun bisiklet ölçülerinin öğrenilmesidir 

Bike Fit Nasıl Yapılır 


Bike fit hizmetinin temelde üç noktası vardır bunlar bisiklete baskı uygulayan Ayaklar, Eller ve Kalça baz alınarak yapılan ölçümler ile alınan değerlerin kullanıcıya uygun olarak uygalanmasıdır.

Bike Fit Sıralaması

1 - Kal Ayarı


İlk olarak bisiklete pedal'a bağlantı kurularak kullanılmaya başlandığı için kalinizin ve pedalinizin ayak yapınıza uygun olarak hizalanması gerekmektedir.

2- Sele Seçimi


Sürüş türünüze göre farklı sele seçimi tabiki yapılabilir fakat kullanıcıların kalça ölçülerine uygun olan genişlikte sele seçimi için kalça ölçümü yapılmaktadır.
Mağazamızda PRO sele grubuna sele tavsiyesi yapılmaktadır.

3- 2D Vucut Ölçümü


Kişinin vucut ölçüleri detaylı olarak alınarak Bikefitting uygulamsı üzerinden sele pedal gidon pozisyonları belirlenir.

4 - XY Bisiklet Hizalanması


Alınan veriler ile bikefitting uygulaması sonrası verilen gidon boğaz ve sele ölçüleri ile milimetrik olarak lazer hizalama yardımı ile kullanıcıya uygun ölçülerde bisiklet ayarlanır.

Bike Fit Hizmeti Sonrası


Yapılan Analizler ile kişiye uygun ölçüler kişiye verilir sonrasında bisiklet üzerinde uygun işlemler yapılır fakat Bike-Fit hizmeti özel bir işlem olduğu bisiklet üzerinden değişim yapılması gerekebilir bu işlemler kişinin talep ettiği ürünler ile değişken fiyatlarda olabilir.

Bike-Fit Hizmetine Gelirken

Kullanıcın kullandığı Tayt, Tişört ve SPD ayakkabısı ile gelmesi gerekmektedir. 

Detaylı Bilgi İçin : 0850 259 44 74
Sırala
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.