sadsad x
asdasd
Shimano Yol Bisiklet Kal Seçimi 23.08.2021

Shimano Yol Bisiklet Kal Seçimi

Shimano SPD pedallar ve SPD ayakkabılar kolay kullanımı istikrarlı performansı ve uzun ömürlü yapısı ile sürüş performansınızı yükselterek amatör ve profesyoneller için farklı seçeneklerde sunulmaktadır. Geniş profilli yapısı arka kısmında bulunan destek kauçukları ile yürümenize yardımcı olur fakat bu ayakkabıların yürüyüş için uygun olmadığını bilmekde gerekmektedir.

shimano spd kal seçimi

 

Sarı Kırmızı ve Mavi renk seçenekleri ile üç farklı modelde shimano yol kali bulunmaktadır. bu kaller kendi içinde binicilerin sürüşletine ve biyomekaniğine göre farklı sürüş seçenekleri sunmaktadır.

shimano yol bisiklet kallerindeki temel farklar

Shimano Kallerin Farkları Nelerdir ?

Üç farklı kal arasındaki temel fark kallerin pedala bağlantı sertlikleri ve kilitli haldeyken hareket etme mesafeleridir. Kallerdeki hareketler farklı sürüş koşullara farklı performanslara ve kişilere göre değişkenlik gösterebilir sert pedallar kullanıcıları yorabilir yada performansı yükseltebilir kal seçimi yaparken kullanıcının kendisine uygun kal seçimini yapması gerekmektedir.

Sarı Renkli 6 Derece SPD Pedal Kali

En çok tercih edilen ve kullanılan kal çeşididir. Farklı ve çeşitli sürüşlerde kullanıma uygundur. Bisiklet sporunda yeniyseniz diz ağrısı yaşıyorsanız vucudunuz esnek değilse sizin için en iyi tercih sarı 6 derecelik kali seçmektir.

Kırmızı Renkli 0 Derece SPD Pedal Kali

Hareket oranı en düşük olan kaldir nerdeyse pedala bağlandıktan sonra hiç hareket etmez sprinterler ve profesyonel sporcular için en verimli kaldir. Diz ağrısı olmıyan ve esnek sporcular için tercih edilmesi gerekebilir. Hareket oranı olmadığı için kalleri ayakkabı altına bağlarken en uygun pozisyonda bağlanılması gerekmektedir.

Mavi Renkli 2 Derece SPD Pedal Kali

Kırmızı ve Sarı kaller arasında kalan kal seçeneğidir. Geçiş süresinde yada orta kullanım imkanı istiyen kullanıcılar için uygundur. Yanal olarak hareket etmezler fakat ileri geri olarak çok ufak miktarda hareket edebilirler .

Bilgiler road.shimano.com alınmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.